Domů     |    Historie    |    Kočky    |     Kocouři    |    Galerie    |   Kontakt

Kastrátka

Muriel

Charakteristika:

V září 2012 jsme si ve Zverimexu v Praze koupily krásné mourovaté koťátko. Toto kotě od začátku bylo zajímavé svým vzorem na srsti. Místo proužků se zde objevovaly tečky. Začaly jsme se pídit, jaké kočičí plemeno by mohlo mít puntíky na srsti. Překvapeně jsme zjistily, že jen jedno jediné plemeno má tečky a to je OCICAT.

Naše kočička je stále napůl divoká. Více času tráví venku než doma. Když byla ještě malá, tak nám 3 krát vylezla balkónem na střechu a spadla z okna ve 3. patře dolů. Po těchto pádech její kostra dostala dost zabrat. Má zlomená žebra, která jí sice srostla, ale nesmí se jí moc hladit břicho. Má bolavé kosti i na zádech, pokud jí trošku více ofoukne hned má silné bolesti.

Po třech letech klidné soužití s naším domácím pejskem Flat coated Retviever „Angelika“ si babička přivedla čistokrevného OCICATího kocourka Honzíka. Murielka, začala žárlit na přivandrovalce. Nedokážeme jí přesvědčit, že ona je stále naše jediná první kočička. 

Když uběhlo 1,5 roku, přišel do naší domácnosti další kocourek Christián, který ji nenechá ani chvilku na pokoji. Naopak jí neustále provokuje a chce si s ní hrát. Naše lady to stále nechápe a jen a jen vrčí + prská. Nyní se k němu přidala i naše nový OCICATí slečna Millica, která je nevěstou pro našeho Christiánka. Muriel s ní má stejný problém jako s Christiánem, jelikož mají stejně zbarvenou srst (černé puntíky). Tudíž si naše Murielka myslí, že to je zase ten otrava Christián a hned začne doslova křičet a řvát.

Aby jí nebylo líto, že už má málo stresu dědoušek si propašoval do bytu novou kočičí slečnu Chloé s bílými ponožtičkami. Až tato slečna konečně dosáhla toho, že Muriel má i nějakou kamarádku, s kterou si může občas i poklábosit v kočičím jazyce.

Charakteristika: 

V listopadu 2017 okolo našeho domu se stále potulovalo malé flekaté kotě. Každé ráno jsme ho našly spát u nás na balkóně. Ráno jsme ho vždy vynesly daleko od domu, aby si našlo domov někde jinde. Stále se vracelo. Jelikož jsme doma měli už 3 kočky, dva kluky a jednu holku, dědoušek nám vyhrožoval: “Pokud chcete kočku do domu, jiná musí z domu!“ Tak jsme toto malé koťátko nechtěly, spíše jsme se dívaly po nějaké kočičí slečně pro našeho papírového kocourka. Ale náš dědeček to nevydržel a koťátko nenápadně 29.11.2017 v noci propašoval domů. Ale bylo to jeho rozhodnutí, a další kočičák vládne nad rodinnou. Okamžitě jsme zajeli k naší paní veterinářce, jestli je koťátko zdravé. Bohužel zdravé vůbec nebylo. Mělo zvětšené krční uzliny. Peripetie se záchranou kotěte začaly. Dostala čip (1. prosince 2017), aby se nám neztratila, a ihned jsme musely zajistit vhodnou léčbu a karanténu tomuto novému koťátku, které bylo strašně plaché. Po měsíci kurýrování se uzlinky malinko zmenšily a po dalším měsíci léčby, bylo při vyšetření krve paní doktorkou pohlášeno, že kočička je zdráva. Hurááá! Karanténa u nás skončila.

Jakmile jsme toto malé koťátko představily cca stejně starému kocourkovi Christiánovi, stala se z nich nerozlučná dvojka. Spolu jedli, spali a dokonce si i hráli. Starší kocourek Honzík se na to díval se svým klidným pohledem a jen prskal, pokud se k němu přiblížila. To bylo vše, co udělal. Nikdy jí nesekl, nekousl, jen prskal. Kočičce jsme daly jméno Chloé (když kocourek začínal na Ch, tak kočička musela také začínat logicky na stejné písmeno).

Kočičku po prvním mrouskání jsme ihned vykastrovaly, aby neměla zbytečně koťátka s naším kocourkem. Od té doby si kočičí slečna podmanila celou naší rodinu, obzvlášť oba kocoury. Dokonce i se starší kočičkou a kocourkem se skamarádila. Ráda prohání naše kocourky. Když si s ní nechtějí hrát, tak dlouho do nich doráží, až je donutí k akci a honička po celém bytě může začít. Jak je potom šťastná. Chlupáči jsou unavení po tak důkladné honitbě a spí jak zařezaní. Na výstavách následně získávají ocenění EX1, protože jsou z honiček krásně osvalovaní.

Naše slečna s bílými ponožtičkami je sice retardovaná kočička, protože padá ne, jak se patří na kočičí slečnu na všechny čtyři. Padá totiž jak pytel brambor. Je krásná a nahradila nám svou láskou FLAT COATED RETRÍVER Angeliku, která šla do psího nebíčka.

Z Chloinky vyrostla krásná kočičí slečna. Poprvé jsme jí ukázaly na výstavě koček v Olomouci, dne 24.11. a 25.11.2018. Oba tyto dny byla vybrána jako nejhezčí domácí krátkosrstá kočka ve své kategorii. Celkem bylo nahlášeno 9 koček a jedinou vítězkou se stala ona. VELKÁ GRATULACE.

Naše Chloinka byla znovu na výstavě, tentokrát u našich starých sousedů na Slovensku 2.2. – 3.2.2019. Zde byla také vyhlášena po oba dny jako nejhezčí domácí kočka. Opět velká gratulace, je vidět, že její život po boku našich 2 OCICATů jí jen prospívá. 😀 

Naše velká kočičí slečna Chloinka uchvacuje porotce. Zatím byla vždy vysoce hodnocena jako klasická domácí kočka. Jsme na ní patřičně pyšní. Je to naše kočičí slečna, která sice padá jako pytel brambor, ale na soutěžích to vůbec nikdo naštěstí neřeší. 🙂 Jen tak dál.

Kastrátka

Chloé, DSM

CHOVNÁ kočka

Millica

SC DK Betonica’s Millica

Datum narození: 25.10.2018

FIV + FeLV – negativní

Charakteristika: 

Tato naše nová kočičí slečna k nám dorazila až z Dánska. Dlouho jsme hledaly vhodnou slečnu k našemu chovnému kocourovi. Měly jsme požadavek, aby měla vlastnosti OCICATa, vzhled a hlavně krásné černé tečky, do kterých jsme se zamilovaly. 

Millica pochází z chovné stanice BETONICA OCICAT DK, Je to velmi elegantní kočičí holčička, která do naší smečky přinesla divočinu. Byly jsme velice překvapení, jak velice rychle se sžila se všemi členy kočičí smečky. První kdo jí vzal na milost a hlavně jí první dny chránil byl Christián, asi to bylo dáno tím, že s ním letěla v letadle cestou z Dánska do Prahy. Druhý člen smečky byla naše bláznivá, ale velmi pěkná Chloinka. Poslední, kdo jí vzal na milost byl až náš kocour Honza. Byly jsme velice překvapeni, jelikož jsme očekávaly, že on bude ten první. Náš nekonfliktní kocour. Kočička po 3 dnech pobytu u nás už běhala a tulila se s našemi kocoury a kočkami jako by nic. Dnes bez sebe neudělají ani ránu. 

Millica byla poprvé představena na výstavě v Daraku (DK), kde zaujala tak porotce, že ji hned nominoval do BIS mezi koťaty. V té době jí byly pouze 4 měsíce. Sice nakonec nevyhrála, protože tam byla velká konkurence a ona byla hodně malá. Po druhé, když jsme s ní šly na výstavu u nás v Liberci, v jejích necelých 6ti měsících ohromila tak porotce, že byla také nominována do BIS mezi koťaty jejího věku. Nakonec nebyla vybrána jako nejhezčí, ale i tak jsme spokojeni, protože splnila naše očekávání. Výraz porotců nad její kresbou a kontrastem je pro nás více než ocenění BIS.

 

Millica_18012019

CHOVNÁ kočka

Baltazaria

Baltazaria

SC Baltazaria Christy of Mury, cz

nar. 18.10.2021

FIV + FeLV – negativní

Charakteristika: 

Tato naše první narozená kočičí slečna z chovného páru SC Christian Best of Tigrillo, cz a SC DK Betonica’s Millica se nám narodila po dlouhém čekání 18.10.2021. Bylo to pro nás velmi vzrušující a proto jsme se rozhodly si tuto kočičku nechat do chovu. 

Baltazaria nezapře temperament a ladnost své krásné maminky Millici, za což jsme jí hodně vděčné. Balty jak jí doma nazýváme má krásné hnědé tečky a medové oči. Její tělo je plně atletické a ráda si hraje nejen se svou maminkou Millicou, tak i se svým lehce líným strýcem Honzíkem. 

Na výstavách je silnou konkurentkou pro ostatní plemena, za což jsme velmi rádi. 

Nyní můžeme jen doufat, že k ní najdeme kvalitního partnera, aby mohla představit i ona své potomky co nejdříve.