Domů     |    Historie    |    Kočky    |     Kocouři    |    Galerie    |   Kontakt

Naši kocouři:

Kastrát

Honzík

SP Hero Honzík Tigrillo, CZ 

Datum narození: 20. 8. 2015

FIV + FeLV – negativní

Charakteristika:

V prosinci 2015 jsme si domů přinesly malého kocourka na mazlení. Jelikož se nám doma čím dál více líbil a zvažovaly jsme jeho vykastrování. Už jsme předběžně byly dohodnutý s chovatelkou, že si ho necháme na chov a doplatíme cenu. Jenže v srpnu 2016, kdy jsme skoro celá rodina trávily dovolenou u moře se přihodila nemilá věc, která všechny naše plány změnila. Honzík se nám zatoulal a vrátil se po 3 dnech v zbídačeném stavu, byl celý roztrhaný a nohy a břicho měl naprosto rozkousané, tak že mu život tzv. visel na vlásku. Naštěstí jsme narazily v Čelákovicích na jednu mladou paní veterinářku, které se sželelo kocourka a snažila se mu zachránit život. Celého pozašívala a 3 dny se o něj poctivě u ní doma starala. Honzík paní doktorce, ukázal jak se nemá chovat v kleci a prožila pár bezesných nocí, kdy slyšela rachot klece a najednou mňoukání u její hlavy. Honzík si otevřel klec a odešel spokojeně za paní doktorkou do postele, i když se ještě nesměl hýbat. Honzík nikdy nebyl naučený být v kleci a hlavně ne u cizích lidí, tak to nesnášel dobře, ale po návratu domů pookřál a nabral novou sílu. V důsledku této nehody jsme byly nuceni mu provést i kastraci, protože se mu zanítily i varlata a mohl by umřít. Od té doby ho hlídáme jako oko v hlavě a když čirou náhodou jde ven, což je opravdu zřídka, tak zhrůzou čekáme jak se vrátí.

Honzík vyrůstal s naší fenkou (černý retvívr) celý rok a půl. Za tu dobu se naučil od ní spoustu psích neřestí. Např. otvírání dveří a procházka nejen po schodišti, vytí na měsíc, žebrání kočičím hlasem. Ale co bytostně nenávidí je chození na vodítku. To si raději lehne do louže a bude ležet, dokud se mu nesundá postroj nebo ho nezvedneme na ruce. Jinak je to úplné zlatíčko. Miluje spánek na lidské posteli, ideálně ještě přikrytý peřinou, aby mu nebyla zima. Když vrní, tak je to velice příjemné vrnění, ale od té doby co máme doma více koček, jeho vrnění je dost vzácné. Je to naše malá žárlivka. Nikdy jsme nebyly příznivci výstav, ale v okolí jsme slýchávaly, že Honzík je nádherný kocourek, na konec jsme se rozhodly ho vzít na jeho první výstavu. Zde jsme byly velmi překvapeni jeho hodnocením. Porotce, který ho viděl byl ním naprosto unesen. Nikdo po celou dobu, co chodíme na výstavy nepoznal, že to je ten roztrhaný kocourek, který neměl vůbec přežít. Jediné co mu zůstalo na památku na tuto dobu je natrhnuté ouško.

Honzík má krásnou hnědo/zlatou srst s hnědými puntíky a překrásnými medovýma očima do tvaru mandle, jak to mají mít správně OCICATi. Je to náš pan kocour, který je velmi nekonfliktní a nemá rád doma žádnou agresi. Je spokojený, když on jako milostpán může pochodovat po bytě a ostatní kočky se mu vyhýbají, když nemá náladu nebo projevují podřazenost. Ovšem když má náladu, což je častěji, tak ani lustr není jeho hravosti ušetřen.

SC Christian Best of Tigrillo, CZ

Datum narození: 11. 5. 2017

FIV + FeLV – negativní

Charakteristika: 

V září 2018 jsme si domů přinesly druhého malého kocourka, tentokrát na chov. Původně jsme chtěly kočičku, ale jakmile jsme ho viděly, věděly jsme, že ho chceme. Majitelka se nám omlouvala, že pro nás kočičku nemá, protože se jim narodilo jen jedno koťátko a to kocourek. Doma u maminky a tatínka byl vždy středem pozornosti a vládl celé domácnosti. Všichni se mu podřizovali. Bály jsme se, jak bude přijat naší domácí smečkou stávající ze dvou kastrátů a psí slečny. Přijetí dopadlo mnohem lépe než jsme očekávaly. Kočka Muriel ho přijala jako své malé kotě, které potřebuje maminku a Honzík ho přijal jako kamaráda. Od té doby ty dva jsou nerozluční kamarádi, i když doma občas probíhá mocenský boj, kdo z koho. Ale vždy je to skončeno mnohem dříve než stačí vytáhnout drápky. Jsme moc rády, že ho máme. Christiánek je krásný černý tečkovaný kocourek, který je velmi mazlivý. Miluje mazlení a je rád středem pozornosti, i když ví kde je jeho místo v hierarchii naší domácí smečky. Christán má krásné zeleno-hnědé oči do tvaru mandle. Má krásnou atletickou postavu a jeho hnědá srst s černými puntíky se nádherně leskne. Je hodně podobný svému kočičímu tatínkovi Bestovi of Tigrillo. 

Na výstavách se vždy porotcům líbí, ale bohužel je ve skupině s Britskými krátkosrstými kocoury, kteří nás bohužel porážejí v rozstřelu do nominace. Ale i přesto je hodnocen jako kvalitní kocourek EX1. Co víc si přát. 🙂 Jednou se mu skutečně podařilo porazit naše dlouholeté konkurenty a dostal BIS za nejhezčího kocoura ve své kategorii. Stalo se to 3.2.2019 ve Viničném, Slovensko. 😀 Byly jsme všichni zaskočeni a nevěřili jsme vlastním očím. 

Nejčerstvější zážitek máme z ubytování v Rakousku. Christián za oknem viděl kastrovaného kocoura (opravdu velkého konkurenta), který seděl za skleněnými dveřmi a díval se na něj co blázní. Náš Christiánek jako správný velký kocour, začal mu od srdce povídat „Haló, haló“

 

Chovný kocour

Christián

Made with  by Adam Liška in 2018